> ERASMUS+
Erasmus akreditacija

ERASMUS AKREDITACIJA

Odlukom Agencije za mobilnost i programe EU Tehničkoj školu Sisak dodijeljena je Erasmus akreditacija za proračunsko razdoblje 2021. – 2027 godina.

Erasmus akreditacija je osmišljena kako bi se organizacijama sa dokazanom kvalitetom u provedbi ERASMUS+ projekata mobilnosti olakšalo sudjelovanje u programu ERASMUS+. Dobivanje akreditacije omogućava jednostavnije sudjelovanje i trajni pristup financiranju temeljen na višegodišnjem planu ustanove.

Tehnička škola Sisak kandidrala se za akreditaciju i napravila svoj razvojni plan za slijedeće razdoblje. Glavni ciljevi tijekom slijedećeg proračunskog razdoblja biti će:

• Organiziranje mobilnosti učenika radi ostvarivanja stručne prakse u poduzećima u EU ali i školama koje imaju uvjete za obavljanje stručne prakse kako bi stekli kompetencije temeljene na radu.
  • Organiziranje mobilnosti nastavnika radi upoznavanja sa novim nastavnim metodama, usvajanjima novih

znanja i vještina u VET školama i u sektorski odgovarajućim poduzećima u EU.

• Organiziranje dolaznih mobilnosti učenika i nastavnika iz škola u EU i organiziranje stručne praske u školi ili

kompanijama partnerima ili prisustvovanja nastavi/stručnoj praski u školi

• Razvijanje mreže partnera radi boljeg iskorištavanja fondova E

Program ERASMUS+

Program Erasmus+ obuhvaća sve dosadašnje europske i međunarodne programe i inicijative Europske unije u području obrazovanja, osposobljavanja i mladih te po prvi put uvodi i podršku području sporta. Usmjeren je jačanju kvalifikacija, znanja i vještina te zapošljivosti građana EU kao i unaprjeđenju obrazovanja, osposobljavanja te rada u području mladih i sporta.

Cilj je programa poboljšanje kvalitete u svim sektorima kroz mobilnost u svrhu učenja za pojedince  i strateška partnerstva. Naglasak je na projektima međusektorskih strateških partnerstava  i suradnji s poslovnim sektorom, čime se želi potaknuti inovativni pristup i povećanje konkurentnosti, kao i razvoj te jače korištenje informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Program će u razdoblju od 2014. do 2020. godine imati ukupni budžet od 14.7 milijardi eura što predstavlja povećanje od čak 40 posto u odnosu na dosadašnje programske budžete.

Republika Hrvatska će u 2014. godini na raspolaganju imati preko 85 milijuna kuna, pri čemu će spomenuti početni iznos do 2020. godine značajno rasti te se ukupni raspoloživi iznos u programskom razdoblju procjenjuje na više od 830 milijuna kuna.

Više o programu ERASMUS+ na stranicama Agencije za mobilnost i programe EU

« Studeni 2020 »