Treći sastanak partnera u Zabrze (Poljska)

4 u 1, četiri škole u jednojU vremenu od 4. do 9.ožujka 2014. održan je treći redovan i planirani radni susret partnera Leonardo da Vinci projekta partnerstva CNC&IT u srednjoj školi Zespół Szkół nr 10 gradu Zabrze.

Predstavnici učenika Tehničke škole Sisak u Poljskoj su bili šestoro učenika strojarskog usmjerenja: Hrvoje Mioković, Mario Mikulin, Antonio Blažević, Fran Došen, Mišel Draganović i Filip Rajan.

Profesore na radnom sastanku u gradu Zabrze su predstavljali  Davor Bogović, Valentin Krešić, Nenad Bojčetić i Mario Kus.

Osim predstavnika Tehničke škole Sisak i domačina škole Zespół Szkół nr 10, na sastanku su sudjelovali predstavnici srednjih škola iz Turske i Slovenije te predstavnici iz Svijeta rada Španjolski neprofitni istraživački centar AIJU.

Sastanak je otvorio gospodin Miroslaw Mendecki, direktor škole Zespół Szkół nr 10. Nakon tog koordinator Projekta  Mario Kus izvjestio je partnere o dosadašnjim aktivnostima u  Projektu te o planiranim i realiziranim zadacima i produktima.

Otvaranje radnog sastanka u Zespół Szkół nr 10 Zabrze

Nakon uvodnih izlaganja na otvaranju sastanka,  profesorice  Małgorzata Jurczyk i Wirginia Tomczyk iz Poljskog tima prezentirale su  službenu web stranicu CNC&IT projekta. Naime jedan od zadataka Poljskih partnera u Projektu  je izrada web stranice i administriranje istom. U pauzi do slijedeće točke radnog sastnaka partneri su imali priliku razgledati školu domačina Zespół Szkół nr 10, koja usput rečeno ima 1.000 učenika i 100 profesora.

Poljski i Turski partneri su održali radionu ( u novije vrijeme popularno rečeno Workshop) kojom su upoznali ostale u projektu s platformom MOODLE i e-learning materijalima.

Treći dan smo posjetili dvije tvornice: tvornicu CNC alatnih strojeva DEFUM SA i ljevaonicu ANDORIA u gradu Andrychów.

Svi partneri ispred Tvornice

Nakon razgledavanja tvornice DEFUM SA  i ANDORIA otputili smo se u jedan zaista lijep Poljski grad Bielsko-Biała i tamo proveli ugodno poslijepodne.

Učenici Tehničke škole Sisak u pauzi vožnje

Četvrti dan boravka u Zabrze su bile nastavljene radione vezane za projektiranje web stranica na platformama Joomla i Wordpress, na osnovu koji će biti izrađeni e-learning materijali iz tog područja.

CRO-SPAIN team na radionici

U petak poslije podne mješovita CRO-SLO ekipa napustila je Zabrze i krenula put Krakova. S nama je bio i naš prijatelj Miroslaw Mendecki, direktor škole Zespół Szkół nr 10, koji je preuzeo funkciju vodića u Krakovu. Za Krakov možemo samo konstatirati da zaista zaslužuje epitet jednog od najljepših gradova u Europi.

CRO-SLO ekipa u Krakovu na obali Wisle, u pozadini Stari grad

U nedjelju ujutro krenuli smo našim busom s kolegama iz partnerske škole iz  Krškoga prema našim domovinama. U Sisak smo se vratili nakon 14 sati vožnje. Izgleda puno, ali bilo je "perfect"!

« Veljača 2022 »