Projekt Compile New Competencies and Implement them to Teaching, akronima CNC&IT, je Leonardo da Vinci projekt partnerstva u sklopu Programa za cjeloživotno učenje i trajati će dvije godine. Aktivnosti Projekta su počele u kolovozu ove godine i završava u srpnju 2015.godine.

U CNC&IT projekt su uključune četiri partnerske srednje stručne škole iz Poljske, Slovenije, Turske i Hrvatske, te tri partnera iz Svijeta rada - španjolska kompanija Talleres Tibi,   španjolska razvojni centar AIJU i slovenska kompanija CADCAM lab.

Nosioc projekta  CNC&IT  je Tehnička škola Sisak, a koordinator je  Mario Kus.

Glavni ciljevi CNC&IT projekta su povećanja stručnih kompetencija nastavnika partnerskih škola kao i vještina njihovih učenika, te  unaprijeđenje kurikuluma stručnih područja koja su uključena u sam projekt.

Projekt objedinjuje dva sektora obrazovanja od kojih je prvi sektor strojarstva i pokriven je proizvodnjom metalnih proizvoda pomoću CNC strojeva, a drugi sektor je informacijska tehnologija.

Predstavnici strojarskog sektora su Šolski center Krško-Sevnica, Srednja poklicna in strokovna šola iz Slovenije i Tehnička škola Sisak, a predstavnici sektora informacijskih tehnologija su TECHNIKUM NR 7 W ZS10 W ZABRZU iz Poljske i Bahçe Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi iz Turske.

Projekt CNC&IT se provodi kroz razvoj novih proizvoda proizvedenih na CNC strojevima, praćenjem cijelog projekta putem web stranice i projektiranjem multimedijskih nastavnih materijala iz obrazovnih sektora uključenih u projekt.

Predstavnici partnerskih škola će sami definirati kompleksnost proizvoda Projekta sukladno tehničkim i stručnim mogučnostima. U tom dijelu će im pomoći stručnjaci iz partnerskih kompanija iz Svijeta rada.

Rezultati projekta će biti izrađeni suveniri na CNC strojevima, web stranica projekta i multimedijalni nastavni materijali.

Veliki broj partnera uključenih u CNC&IT projekt osigurava velike kulturne i povijesne raznolikosti tako da će sudionici u Projektu imati priliku bolje upoznati iste.

Implementacija Projekta će također podići svijest o nužnosti suradnje između ljudi iz različitih zemalja, različitih profesija i različitih razina znanja i iskustva kako bi se postigao najbolji konačni rezultat na korist svima.

« Siječanj 2021 »