PROJEKT MOBILNOSTI UČENIKA I NASTAVNIKA ZA 2021. GODINU

Projekt mobilnosti učenika za 2021. godinu

Tehnička škola Sisak potpisala je ugovora sa Agencijom za mobilnost i programe EU za mobilnost učenika za 2021. godinu, broj projekta 2021-1-HR01-KA121-VET-000012713. Ugovor je potpisan na period od 1. rujna 2021. do 30. studenog 2022. godine. Financijska potpora koja je dobivena za provedbu ovog projekta mobilnosti učenika iznosi 131.240,00 Eura.

Projektom je predviđena mobilnost 37 učenika u trajanju od tri tjedna i jedan nastavnik u trajanju od 22 dana. Predviđeno je da u pratnji učenika sudjeluje pet nastavnika i dva nastavnika u pripremnom posjetu.

Tehnička škola Sisak provodi ovaj projekt kao ustanova koja ima Erasmus akreditaciju u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju, broj 2020-1-HR01-KA120-VET-000094659. Provedbom ovog projekta ostvarit će se ciljevi iz Erasmus plana: organiziranje mobilnosti učenika radi ostvarivanja stručne prakse u poduzećima u EU ali i školama koje imaju uvjete za obavljanje stručne prakse kako bi stekli kompetencije temeljene na radu, organiziranje mobilnosti nastavnika radi upoznavanja sa novim nastavnim metodama, usvajanjima novih znanja i vještina u VET školama i u sektorski odgovarajućim poduzećima u EU, organiziranje dolaznih mobilnosti učenika i nastavnika iz škola u EU i organiziranje stručne praske u školi ili kompanijama partnerima ili prisustvovanja nastavi/stručnoj praski u školi, razvijanje mreže partnera radi boljeg iskorištavanja fondova EU.

MOBILNOST UČENIKA I NASTAVNIKA U PORTUGALU

Od 10. listopada 2022. do 28. listopada 2022. petnaest učenika Tehničke škole Sisak sudjelovalo je na stručnoj praksi u Portugalu u gradu Braga. Učenici su krenuli na mobilnost 9. listopada 2022. a vratili su se 29. listopada 2022.

Na mobilnosti su sudjelovali učenici: Anton Malović, Andrej Kokanović, Stipe Balen, Ivofr Vranić, Ivan Filipović, Luka Kastmiler, Roko Svoboda, Luka Martan, Krešimir Tomislav Franjić, Lucija Kramarić, Petra Kukavica, Ivana Kulašević, Lara Mihalić, Talia Su Barišić, Kristina Alapić.

U sklopu projekta dva nastavnika su sudjelovali na job shadowingu u poduzeću u Portugalu u gradu Braga koje je opremljeno sa CNC strojevima. Jedan nastavnik je pratio tijek proizvodnje i programiranja CNC strojeva – Valentin Krešić, a drugi nastavnik je pratio programiranje PLC-a i mikrokontrolera – Borislav Kostić.

MOBILNOST UČENIKA U FRANCUSKOJ

Mobilnost učenika u Francuskoj

Učenici Tehničke škole Sisak sudjelovali su na mobilnosti u Francuskoj u gradu Soissons.  Učenici su na mobilnosti proveli tri tjedna a stručnu praksu su obavili u strukovnoj školi Lycée Léonard de Vinci u gradu Soissons. Strukovna škola Lycée Léonard de Vinci opremljena je praktikumima u kojima učenici provode stručnu praksu na stvarnim projektima i u stvarnim proizvodnim uvjetima. Osim stručne prakse učenici su poisjetili i poduzeća s kojima škola Lycée Léonard de Vinci ima bogato razvijenu suradnju.

Na mobilnosti su sudjelovali učenici: tehničari za mehatroniku: Patrick Vukić, Fran Gregurinčić i Matija Severović, tehničari za računalstvo: Tibor Andreani, Nikša Ivšić, Dario Golubović, Mihael Bobeta, tehničari za elektroniku: Tin Supan i Adriano Polanšćak te tehničari za razvoj videoigara: Roman Vanjek, Dino Kurbegović, Viktor Mahaček, Dominik Govorčinović i Leo Jelić.

Osim stručne prakse učenici su imali i bogati kulturni program – posjetili su Paris, pokrajinu Champagne gdje se proizvodi čuveni šampanjac i bili su na nogometnoj utakmici Reims – Marseille.

MOBILNOST UČENIKA U NJEMAČKOJ

Mobilnost učenika u Njemačkoj – Franfurt na Majni

Učenici Tehničke škole Sisak sudjelovali su na mobilnosti u Njemačkoj u gradu Frankfurt na Majni. Mobilnost je organizirana uz suradnju sa partnerom njemačkom komorom iz grada Frankfurta u Njemačkoj - KROATISCHE WIRTSCHAFTSVEREINIGUNG  E.V.

Na mobilnosti su sudjelovali učenici: zanimanja strojarski računalni tehničar – Franjo Penić, Tin Vujić, Karlo Kozić i Mihael Drinčić, zanimanja tehničar za računalstvo – Marijan Židan, zanimanja tehničar za razvoj videoigara – Arelena Kalember, Patrik Cavrić, Mirko Pratljačić, Nera Jazbinšek, David Benčik, Fran Butković, Mihael Jajčinović i Ella Martinović te zanimanja ekološki tehničar – Luna Ličina i Iva Gajdek.

Učenici su bili na mobilnosti uz pratnju nastavnika Davor Malović, Franjo Barišić, Anamarij Miffek i Ana Weiser.

« Travanj 2024 »