TEHNIČKA ŠKOLA SISAK

UČENIČKI SERVIS

O B A V I J E S T

UČENICIMA, RODITELJIMA I POSLODAVCIMA

Tehnička škola Sisak kao ovlašteni posrednik temeljem rješenja Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva KLASA: UP/I-102-02/11-02/07, URBROJ: 526-08-02-03/4-11-4 od 24. listopada 2011. godine obavlja poslove posredovanja za povremeni rad redovnih učenika za vrijeme zimskog, proljetnog i ljetnog odmora. Svake školske godine Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta propisuje trajanje odmora učenika.

Praznici u šk. god. 2019./20. traju od 30. listopada - 03. studenoga 2019.g., 23. prosinca 2019.g. – 06. siječnja 2020.g., 24. veljače – 01. ožujka 2020.g., 09. travnja - 13. travnja 2020.g., i ljetni praznici počinju 18. lipnja 2020. g. osim za učenike koji polažu predmetni, razredni, popravni, dopunski, razlikovni ili neki drugi ispit, koji imaju završni rad ili ispite državne mature, za učenike u programima čiji se veći dio izvodi u obliku vježbi i praktične nastave i za učenike koji u to vrijeme imaju stručnu praksu, što se utvrđuje godišnjim planom i programom rada škole.

Tehnička škola Sisak posreduje pri zapošljavanju svojih redovnih učenika i redovnih učenika drugih srednjoškolskih ustanova sa sjedištem u Sisačko-moslavačkoj županiji (Tehnička škola Sisak ima sklopljene pisane sporazume sa svim srednjim školama u Sisačko-moslavačkoj županiji).

Poslove posredovanja za povremeni rad redovnih učenika Tehnička škola Sisak obavlja u skladu s odredbama Pravilnika o obavljanju djelatnosti u vezi sa zapošljavanjem (NN 28/2019.)

RADNO VRIJEME - UČLANJENJE:

- Ured ravnatelja, tajništvo

- informacije na: telefon: 044/537-219

- e-mail: ucenicki.servis.sisak@gmail.com

Zbog COVID-19, prijave i izdavanje ugovora Učeničkog servisa Tehničke škole Sisak vršiti će se ONLINE - svu potrebnu dokumentaciju i slike skenirati i poslati na  -ucenicki.servis.sisak@gmail.com , osim za maloljetne učenike za koje će roditelj/skrbnik doći osobno u školu potpisati SUGLASNOST pri zapošljavanju za maloljetnog učenika.

PRILIKOM UČLANJENJA POTREBNO JE PRILOŽITI:

ZA MALODOBNOG UČENIKA

• potvrdu o statusu redovitog učenika srednjoškolske ustanove
  • dvije slike
  • PRESLIKU  DOKUMENTA KOJI SADRŽI OIB UČENIKA
  • popunjenu UPISNICU s općim podacima o učeniku,
  • presliku osobne iskaznice roditelja (onog koji potpisuje suglasnost i izjavu)
  • POTVRDU banke ili UGOVOR o otvorenom žiro računu na ime učenika/ce u banci po izboru  (žiro račun nije neophodan prilikom učlanjenja, ali ga je potrebno dostaviti nakon završetka rada radi isplate, ne može se koristiti žiro račun roditelja, tekući račun i ostale kartice)
  • potvrdu o prebivalištu (izdaje ju MUP)
  • dokaz o uplati za izradu iskaznice

ZA PUNOLJETNOG UČENIKA

• potvrdu o statusu redovitog učenika srednjoškolske ustanove
  • dvije slike
  • PRESLIKU  DOKUMENTA KOJI SADRŽI OIB UČENIKA
  • popunjenu UPISNICU s općim podacima o učeniku
  • POTVRDU banke ili UGOVOR o otvorenom žiro računa na ime učenika u banci po izboru  (žiro račun nije neophodan prilikom učlanjenja, ali ga je potrebno dostaviti nakon završetka rada radi isplate, ne može se koristiti žiro račun roditelja, tekući račun i ostale kartice)
  • potvrdu o prebivalištu
  • dokaz o uplati za izradu iskaznice

PODIZANJE UGOVORA

Tijekom zimskih, proljetnih i ljetnih praznika, tj. za vrijeme kada je dozvoljen rad redovnih učenika srednjih škola.

• SUGLASNOST za malodobnog učenika - osobno roditelj potpisuje u školi
  • Za potpisivanje SUGLASNOSTI najaviti se telefonski u školu

ISPLATA UČENIČKIH ZARADA

Obavlja se preko žiro računa učenika nakon uplate poslodavca.

POPIS ŠKOLA KOJE SU POTPISALE SPORAZUM SA UČENIČKIM SERVISOM TEHNIČKE ŠKOLE SISAK:

Gimnazija Sisak

Srednja škola Viktorovac Sisak

Industrijsko-obrtnička škola Sisak

Strukovna škola Sisak

Ekonomska škola Sisak

Tehnička škola Kutina

Srednja škola Tina Ujevića Kutina

Srednja škola Petrinja

Srednja škola Glina

Srednja škola Topusko

Srednja škola Ivana Trnskog Hrvatska Kostajnica

Srednja škola Novska

e-Računi Učenički servis Tehničke škole Sisak

Za rad učenika preko učeničkog servisa ne trebate e-račun jer nije riječ o usluzi koja podliježe Zakonu o javnoj nabavi te, slijedom toga, niti Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (NN 94/18).

Link gdje možete pronaći dodatna objašnjenja o predmetnom Zakonu: https://www.mingo.hr/page/odgovori-i-informacije-vezano-uz-obvezu-izdavanja-eracuna-u-javnoj-nabavi

Srdačan pozdrav,

MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, PODUZETNIŠTVA I OBRTA

Služba za digitalno gospodarstvo

Sektor za trgovinu i tržište

Uprava za trgovinu i unutarnje tržište

Elektronička pošta: e-poslovanje@mingo.hr

Adresa: Ulica grada Vukovara 78, Zagreb

www.mingo.hr

Radno vrijeme učeničkog servisa:

PON-PET: 10,00-14,00 sati

Ugovori se mogu podizati od 15. lipnja 2020.

Iskaznice za učenički servis

Izrada iskaznica za učenički servis naplaćuje se 10,00 kn